Уметност на еротичноста: Крос и Стоун разголени, на граница од сочен бакнеж


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Годишнината на холандскиот Vogue беше повод за Лара Стоун и Доцен Крос да позираа голи за насловната страна на роденденското издание. Фотосесијата ја правеше познатиот Марио Тестино, кој одлучил насловната фотографија да ја направи во портокалова варијанта.

На насловната Лара и Доцен се сосема голи и имаат заземено поза како да во секој момент ќе падне сочен бакнеж.

Освен оваа фотографија, постои и уште една, каде што задникот на Доцен е во преден план, додека од Лара се истакнати градите. Тестино дефинитивно знае што прави.