Украинците со „Бајрактар“ го уништија руски ракетен систем „Ураган“ (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Украинците на Твитер објавија снимка на која во описот стои дека е моментот на уништување на рускиот ракетен систем „Ураган“ со воениот дрон „Бајрактар“.