УЕФА го смести Барди меѓу најголемите европски ѕвезди!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Европската куќа на фудбалот преку својата официјална страница направи ТОП 12 листа од потенцијални звезди, од кои се очекува да блеснат на претстојното европско првенство за фудбалери до 21 година, кое ќе се одржи летово во Полска.

Во рамки на овој избор се најде и нашиот репрезентативец, Енис Барди. За него УЕФА вели е дека фантастичен фудбалер кој зад себе има 8 погодоци во 18 одиграни натпревари, иако се работи за играч за врска. Исто така него го краси епитетот на еден од најдобрите поединци во македонскиот фудбалски табор.

Покрај Барди на листата се најдоа и Рашфорд (Англија), Зиелински (Полска), Чриен (Словачка), Исак (Шведска), Мартинс (Португалија), Живковиќ (Србија), Асенсио (Шпанија), Шик (Чешка), Долберг (Данска), Гинтер (Германија) и Берарди (Италија).