Училишен хорор во Шпанија: Ученик избоде тројца професори и двајца ученици


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


14-годишен ученик во Шпанија е уапсен бидејќи со нож избодел тројца професори и двајца ученици во средно училиште во Херез де ла Фронтера на југот на земјата. Полицијата соопшти дека се ранети неколку лица, но дека нема жртви, пренесува „Ројтерс“.

Шпанските медиуми јавуваат дека ученикот нападнал тројца професори и двајца ученици и дека повредите биле различни. Еден од наставниците бил прободен со нож во окото.

Се уште не е познат мотивот за нападот. Ученикот бил фатен на лице место со оружје што го поседувал и е приведен до завршување на истрагата.