Убиство во скопско Ново Село – убиено 27-годишно момче


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


27-годишно момче од Скопје синоќа било прободено со остар предмет во скопско Ново Село, соопшти МВР.

Инцидентот се случил околу 22.40 часот, кога прво започнала расправија меѓу момчето од Скопје и друг тиесетгодишник од селото Мирковци. Тој со остар предмет го повредил дваесет и седумгодишното момче кое било пренесено во Градската општа болница „8 Септември“, каде им подлегнал на повредите.

Увид на местото на извршила екипа од СВР Скопје. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.