Славни

Убеден во својата победа: Трамп веќе спрема претседателска победничка забава во Hilton Midtown

Изборниот штаб на републиканскиот кандидат Доналд Трамп е уверен во победа на претседателските избори во САД и веќе испратиле покани за победничка забава.

Забавата во чест на победата на Трамп ќе се одржи во њујоршкиот хотел Hilton Midtown.

Во поканата се вели дека забавата ќе биде одржана ноќта на изборите 8 ноември. Повикани се само „пријатели и оние кои ги поддржуваа Трамп-Пенс (Мајк Пенс, кандидат за потпретседател).

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top