Убавици морале да позираат угул голи среде бел ден на балкон (18+)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Австралиското ТВ шоу Top Model од натпреварувачките бараше во текот на фотосесијата да се раслечат „како од мајка родени“ и така да позираат пред фотообјективите.

Фотографската сесија се случувала на балкон, среде бел ден. Натпреварувачките имале само 15-тина минути да ја пронајдат совршената поза, а заедно со нив позирале и машките натпреварувачи, со една разлика што тие биле целосно облечени.

Сепак, поради полова рамноправност, и мажите требало да позираат угул голи, во придружба на девојките, овој пат елегантно облечени.

Австралиската верзија на ова глобално популарно ТВ шоу се разликува по тоа што во него се натпреваруваат и мажи и жени. Освен стручното жири, за судбината на кандидатите во рамки на шоуто одлучуваат и гледачите преку социјалните мрежи.

Можеби ќе се запрашате зошто е сето ова? Победникот/победничката освојува договор со модна агенција и насловна страна на модно списание. А тоа во светот на модата е како да добише џекпот на казино, па треба само да знаеш како да ги трошиш парите.