Убавица со хрватско потекло е новата љубов на Нејмар


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Според бразилските медиуми, кои овие денови се опседнати со приватниот живот на бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар, славниот фудбалски ас е во нова љубовна врска со манекенката со хрватско потекло, Наталија Барулиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch ? (@natalia) on

Медиумите тврдат дека капитенот на фудбалската селекција на Бразил започнал љубовна романса со убавата манекенка Барулиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch ? (@natalia) on

„О Диа“, „Газетае Спортива“, „Капричо“ и други бразилски весници тврдат дека убавата бринета е видена на неколку средби на ПСЖ во чии дрес настапува извонредниот напаѓач и дека е прашање на време кога Нејмар и Наталија ќе ја информираат јавноста дека се во врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ναtαlία Bαrulίch ? (@natalia) on

Медиумите водено наведуваат дека убавата 27 годишна манекенка се почесто престојува во Париз.

Интересен за медиумите е и фактот што убавата Наталија до неодамна била во врска со колумбискиот пејач Малума.

Таткото на Наталија која е родена во Калифорнија е Хрват а мајката и е од Куба. Убавата манекенка во младоста била дел и од изборот за Мис на Калифорнија.