Спорт

Тухел призна: Нејмар сака да си замине!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел конечно проговори на темата Нејмар и потврди дека Бразилецот сака да си замине од клубот.

Тухел откри дека знаел за неговата желба да го напушти ПСЖ уште пред неговото патување во Копа Америка во јуни, каде што не играше поради повреда.

„Знам дека сакаше да замине уште пред почетокот на Копа Америка, но тоа е тема на клубот и Нејмар. Меѓу нас односите се јасни и сега тие две страни треба да донесат конечна одлука“, потврди Тухел.

„Јас сум тренер и во моментов тој е дел од тимот. Подготвен сум да работам со секого“, додаде Тухел, кој откри и дека бил разочаран од непојавувањето на Нејмар на 8 јули за првиот тренинг на ПСЖ за новата сезона.

Advertisements
To Top