Актуелно

Цените на горивата остануваат непроменети

Според најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ горивата ќе се продаваат по непроменети цени.

Еуросупер БС – 95 ќе се точи за 68 денари за литар, 70 денари ќе чини литар Еуросупер БС-98, 62,5 денари на Еуродизел (Д-V), a 51,5 денари литар ЕЛ-1.

цената на Мазутот М-1 НС е зголемена за 1.876 денари и се продава за 40, 424 денари по литар.

To Top