Тренираше со Ливерпул, го сакаше Барса, потпиша за Атлетико!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Хуан Мануел Санабриа е 16-годишен Уругваец кој моментално настапува за тамошниот клуб Национал, а наскоро ќе стане член на Атлетико Мадрид.

Шпанска „Марка“ тврди дека „јорганџиите“ ги договориле сите детали за трансферот на капитенот на У17 репрезентацијата на Уругвај.

Останува да се види само кога Санабриа ќе пристигне во Мадрид бидејќи Атлетико сеуште е под суспензија за трансфери.

Во трката за потписот на Уругваецот беа уште Ливерпул и Барселона. Каталонците го следеа веќе подолго време, а „црвените“ минатата година го имаја фудбалерот на проба цели 10 дена.

Сепак, последните информации од медиумите велат дека Атлетико Мадрид ја победил конкуренцијата и го осигурал потписот на големиот талент.