Трејлер за Personal Shopper – филм кој ја леди крвта


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во јавност излезе новиот трејлер за трилерот „Personal Shopper“ со Кирстен Стјуарт, филм кој сигурно ќе ја леди крвта на фановите на ваквиот жанр.

Филмот ја следи приказната на Морин, Американка во Париз која оди во шопинг наместо ѕвездите. Звучи слатко, нели? Но, не е сè така розово. Братот близнак на Морин штотуку починал и тој можеби ја прогонува и убива луѓе?

Филмот е во режија на Оливие Асајас. „Personal Shopper“ во кината во САД ќе се прикажува од 10 март.