Спорт

Трансфер „бомба“: Челзи ја купува ѕвездата на Бундес лигата!

Англиските медиуми пренесуваат дека раководството на Челзи е силно заинтересирано за ѕвездата на Баер Леверкузен, Хакан Чалканоглу и дека веќе работи на трансферот.

„Сините“ најверојатно во зимскиот преоден рок ќе се ослободат од Оскар, бидејќи Конте не смета на Бразилецот, а како негова замена на „Стенфорд Бриџ“ би требало да пристигне Чалканоглу.

Турскиот репрезентативец е еден од најдобрите офанзивни играчи за врска во Бундес лигата, па Конте смета дека ќе биде одлично засилување за неговиот тим.

Чалканоглу е еден од клучните играчи на Баер Леверкузен па „сините“ ќе мораат да издвојат значителна сума за да ги убедат „фармацевтите“ да се откажат од него.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top