Традицијата мора да се почитува: Надал прослави со скок во базен!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Рафаел Надал вчера по 11-ти пат го освои престижниот турнир во Барселона, отако во финалето рутински со 2:0 го победи Стефанос Циципас.

Надал традиционално, титулата ја прослави со скок во базен, а друштво овој пат му правеа и собирачите на топчиња.