Топла среда со локална облачност


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Времето во Македонија оваа среда ќе биде сончево, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Максималната температура ќе се движи до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време се температура до 34 степени.