Толку блиску, а сепак далеку: За малку ќе ја „затвореше“ Моцарт (фото)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Еден мајстор за обложување избрал 19 натпревари и ги уплатил за 20 денари каде што потенцијалната добивка е 4.500.000 денари. 

Имено, играчот сите 18 натпревари ги изиграл со знакот 1+I & 1+II, односно типувал дека на сите тие натпревари ќе има најмалку по 1 гол во прво полувреме и најмалку 1 гол во второ полувреме.

милионер

Како што може да забележите на тикетот, 17 натпревари се погодени, а промашени се два натпревари и тоа само во второто полувреме.

Првиот промашен натпревар е дуелот помеѓу Фиорентина и Сасуоло. Кога се сретнуваат овие две екипи често гледаме голови, а и двата тима играат еден вид отворен фудбал, но ете кога не сака – не сака. За трагедијата да биде поголема, првото полувреме се постигнати 2 гола, а во второто ниту еден.

Вториот натпревар е дуелот кој можеби беше кобен за многу играчи. Тоа е средбата помеѓу Беленесес и Бенфика. Иако Бенфика беше огромен фаворит на овој дуел тие во првото полувреме загубија со 2-0 и до крајот не успеаа да постигнат уште еден гол.

Оваа слика се појави на Фејсбук групата за кладилничари која брои околу 36.000 членови. Секојдневно таму се разменуваат мислења, предлози и анализи за претстојните натпревари. Доколку и вие се занимавате со оваа проблематика, добро би било да се придружите бидејќи навистина има корисни информации, па можеби во иднина можеби тие информации ќе ви помогнат и вие да станете милионер.

Доколку сакате да станете член, тоа може да го направите ТУКА! 

Придружи се на групата за кладилничари ТУКА