ТЈ: Што може Србија со Бразил?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Светското првенство на големо е во тек, а на него веќе видовме две големи изненадувања Саудиска Арабија ја победи Аргентина, а вчера Јапонија ја совлада Германија.

Денес не очекуваат нови четири натпревари, дербито се игра во вечерниот термин и тоа помеѓу Бразил и Србија. Додека е во тек Мундијалот следете го и забавното шоу „Overtime with TJ“,

Покрај интересните факти кои ги изнесува во шоуто за дуелите, „ТЈ“ ни дава и свое мислење за исходот. Добро започна погоди неколку фудбалери кои ќе блеснат, потоа Аргентина, меѓутоа и потфрли со Германија која вчера изненадувачки загуби со пресврт од Јапонците.

Слушнете што има да каже за самодовербата на Србија пред Бразил, но и за прогнозата на Самуел Ето кој вели дека Камерун ќе стане светски шампион, секако тука се и Роналдо и Португалија.

ТЈ: Што може Србија со Бразил?