Славни

Тиери Анри 8 минути и 46 секунди клечеше на колено со крената рака – еве каква порака испрати со тоа

Легендарниот француски фудбалер Тиери Анри кој денес е тренер на Монтреал Импакт во натпреварот против Њу Ингланд Револушн испрати моќна порака.

Анри на колена клечеше точно 8 минути и 46 секунди носејќи на себе маица „Black Lives Matter“. На овој начин Анри сакаше да испрати силна порака на поддршка во борба против расната нееднаквост.

To Top