ТИ СИ ГОМНО: Еден од најдобрите напаѓачи во светот го нападна судијата!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Антоан Гризман може да добие дури 4 натпревари суспензија откако заработи црвен картон против Џирона.

Најголемата ѕвезда на Атлетико најпрво доби жолт картон поради симулација, а потоа и црвен картон поради расправија со судијата.

Главниот судија Мартинез Мунуер после натпреварот во записникот откри што всушност Гризман му рекол.

„Гризман после жолтиот картон ми рече: Ти си гомоно“, запиша судијата во записникот.