сабота, октомври 1, 2022
Home Шоубизнис Славни The Sun објави фотки од Руни „камен пијан“?

The Sun објави фотки од Руни „камен пијан“?

Вејн Руни не играше на пријателскиот натпревар помеѓу Англија и Шпанија, па додека од таборот на репрезентацијата тврдат дека станува збор за повреда, англиските медиуми објавија слики на кои напаѓачот е во алкохолизирана состојба.

Таблоидот „Сан“ објавува слики од свдабена забава, на која бил и самиот капитен на „Гордиот Албион“,а на истите се гледа дека тој е благо речено „мортус“ пијан.

На Мурињо ова нема да му се допадне, иако е неизвесно дали Руни воопшто ќе биде во комбинација за настап, не поради пијанството туку поради споменатата повреда.

16-11runi2

16-11runi3