Таткото на убиецот од Младеновац почина од срцев удар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Радиша Блажиш, таткото на Урош Блажиќ, момчето кое изврши масакр деновиве во Младеновац, починал од срцев удар.

Оваа вест ја потврдил пријател на семејството. Момчето пред два дена уби осум и рани 14 луѓе.

Мештаните раскажаа дека се работело за проблематично семејство. Полицијата по неколку часа го уапси напаѓачот. Тој сакал да влее страв кај населението. По двата масакри деновиве, Србија презема мерки за разоружување на населението. Се заоструваат мерките и казните за нелегално поседување оружје.