Таткото ја откри иднината на Хамес Родригез!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Иднината на Хамес Родригез е главна тема во спортските медиуми веќе подолго време, откако фудбалерот јавно призна дека не е задоволен со статусот во Реал Мадрид.

Колумбиецот е на мета на многу европски гиганти, кои се спремни да платат огромна сума на пари за да го видат во своите редови.

Меѓутоа, неговиот татко тврди дека Хамес ќе остане во Мадрид и дека ќе го испочитува договорот кој го има со европскиот шампион.

„Родригез има обврски до Реал Мадрид и уште е под договор со овој клуб. Тој ќе остане во Реал. За време на овој празничен одмор минавме многу време заедно и игравме фудбал речиси секој ден. Тој беше многу среќен и се врати весел во Мадрид со цел да продолжи да работи со своите соиграчи“, изјави Вилсон Родригез.