Славни

Тара Лин, жена која знае да се носи со килограмите

Тара Лин е една од најуспешните „плус сајз“ модели на светот. Родена е на 26 јули, 1982 година и живее во Вашингтон.

Нејзиниот најчест моден ангажман се однесува на долна облека, а се појавува и на неколку насловни страни од престижни списанија како италијанската верзија на Vogue, шпанската на Elle, како и Glamour и Time.

Зборува француски, шпански и нормално англиски, а пред да стане модел, работела на неколку работни места од продавачка во бутик, до секретарка. Тара истакнува дека нејзиниот пат до успехот и славата и тоа како бил трнлив. Но, таа дефинитивно располага со сексапил и знае како да се носи со килограмите.

To Top