Светот во ШОК: Татко ја возеше ќерката врзана за комбе! (видео)


Хрватска против “лудите“ јапонци - 16 ден ↓↓↓Светот, а особено јавноста во Турција е шокирана од снимката која се појави на социјалните мрежи, а на која се гледа како татко се „изживува“ со својата ќерка.

Имено, татко е снимен како вози комбе, на кое претходно ја врзал својата 13-годишна ќерка.

Комбето било снимено во регионот Чанкирис, кој се наоѓа северно од главниот град Анкара. Полицијата, преку бројот на регистрацијата го идентификувала возачот и го привела.

Станува збор за извесен Идрис К., татко на осум деца, кој имал оправдување за неговиот чин. Имено, во полицијата раскажал дека ја врзал својата ќерка за комбeто бидејќи таа сакала да се вози на носачот за велосипеди.