Актуелно

Судот денеска ќе објави што е одлучено за притворот на Груевски и Јанакиески

Се очекува денеска да бидат објавени одлуките за барањето на СЈО за определување мерки притвор зa Никола Груевски, Гордана Јанкулоска,  Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и Кирил Божиновски.

Од сите 18 случаи за кои Кривичниот суд одлучуваше во последните три дена, дури во 13 случаи се одземени само пасошите и обвинетите треба да се јавуваат кај надлежно лице, а меѓу нив се Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Елизабета Канческа-Милеска, Владимир Пешевски, Тони Трајковски, Драган Павловиќ Латас, Ивона Талевска.

To Top