Судија во Италија пред време свирна крај – следеше негова урнебесна реакција за тоа што го направи (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Судијата Џузепе Мусера се најде во центарот на вниманието во натпреварот од Серија Ц на кој Виченца го победи Арзињано Валкампа со 2:3.

Мусера од некоја причина предвреме „свирна“ крај на натпреварот, но набрзо сфати што направи, па следуваше урнебесна реакција во која се фати за глава.

Откако сфати дека направи глупост, набрзо ги растера резервните играчи кои влегоа на теренот за мечот да се доигра.