Славни

Стварноста на Инстаграм: Покажа што навистина се крие зад нејзините совршени фотки

23-годишната Кимберли Даглас е манекенка која на Инстаграм има нд 100.000 следбеници, а на Твитер нешто над 60.000 пријатели. Таа на социјалните мрежи секојдневно објавува неверојатни лични фотографии кои ги прави сама, но покрај нив ја објавува и „другата страна од медалот“ – целокупната постапка како настануваат тие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K I M B E R L Y. (@kihmberlie) on

Кимберли прави фотографии на кои би се гордееле и најпознатите светски списанија, но сите нејзини фотографии ги прави во нејзиниот дом, а се фотографира самата себе. Целиот сет за фото сесиите го изработува од материјал и ствари со кои е опкружена, а се инспирира од големите модни кампањи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K I M B E R L Y. (@kihmberlie) on

Има и свој YouTube канал на кој објавува снимки од своите сценографии и сето она кое се крие зад нејзините совршени селфи фотки. Признава дека нејзин сон е да стане дизајнерка на сетови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K I M B E R L Y. (@kihmberlie) on

To Top