Стигна нов порно тренд – посебно ќе им направи ќеф на MILF фановите


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Минатата година порно студиот Reality Kings објави порно сцена со прилично некреативен наслов Rock Hard, во која познатата порно „MILF-ица“ Phoenix Marie во гаражата го доведе до лудило својот посинок.

И таа сцена би била само уште една обична порно сцена доколку ликот на посинокот не го глумеше Conor Coxxx, актер кој изгледа како целосна спротивност на мажите кои обично се појавуваат во порно филмовите. Блед, слабичок и ситен, Coxxx во порно индустријата влезе како целосен аутсајдер, а денес без проблем наоѓа работа во тој бизнис.

„Знаев дека не сум доволно висок, ниту згоден како другите типови, а и секогаш сум имал младешки изглед“, вели Coxxx. Но, денес во порно индустријата момците како него се едни од најбараните, поради нивниот обичен и нормален изглед на просечни мажи на улица.

После шест години свирење во музичка група, Coxxx сфатил дека финансиски нема уште долго да издржи во тој правец, па решил да се обиде во порно индустријата. Знаел дека се разликува од порно актерите, но се надевал дека неговата надареност меѓу нозете ќе му помогне да се пробие. И му помогна. Набрзо Coxxx стана еден од актерите кои наметнаа нови стандарди во порнографијата и полека почнаа да ги истниснуваат набилданите мажи од главниот фокус во филмовите за возрасни.

До популарност на слабичките и ситни порно актери дојде бидејќи продуцентите бараа нови сценарија со кои ќе ја шокираат публиката и сфатија дека мажите од другата страна на екранот многу полесно можат да се идентификуваат со ликови како Coxxx, отколку со фраерите кои имаат идеален изглед на алфа-мажјаци, открива за Vice порно актерката Stella Cox, додавајќи дека таа мисли ваквата разноликост ќе привлече и повеќе жени.

За такви актери посебно се погодни порничите со „милфици“ кои воедно се и едни од најпопуларните, така што овој тренд на светските порно „главешини“ им донесе многу пари.

„Добро е за порно индустријата да има што повеќе различни типови на мажи. Сакате што повеќе мажи да се идентификуваат со фантазијата која ја нудат овие филмови“, заклучува доктор Роберто Оливардиа, психолог од Харвард.