СПОДЕЛИ МУЗИКА: RGB со „Разбуди се“ го најавуваат својот деби албум


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


„Мамурни луѓе“ ќе биде насловот на новиот албум кој бендот RGB официјално ќе го издаде во септември. Од бендот велат дека најголемиот дел од работата за снимањето е заврешен, останати се да се досредат некои финеси.

RGB е бенд од Крива Паланка кој го сочинуваат: Мартин Николовски, Александар Станковски, Александар Краљевси, Александар Михајловски и Милош Краљевски. Со вториот сингл „Разбуди се“ тие го најавија излегувањето на нивниот дебитантски албум.