Сопругите и девојките од шпанските фудбалери се вистински бомби


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Шпанските WAGS (сопруги и девојки на спортисти, во случајов фудбалери) убавици важат за едни од поатрактивните во светски рамки. На чело со Шакира, најпозната меѓу нив, сите се вистински бомби и тешко е да се одлучите која е најзгодна.

Кармен Муњоз

Жешката актерка и манекенка го освои срцето на Иско Аларкон и заедно се од 2017 година.

Едурнe Гарсија

Шпанската водителка е во врска со голманот Давид Де Геа.

Пилар Рубио

Фаталната водителка и новинарка веќе шест години е во среќна врска со Серхио Рамос.

Елена Галера

Инстаграм ѕвездата е во врска со Серхио Бускетс кому во 2016 година му роди син.

Беатриз Еспехел

Убавата Беатриз по струка е професорка по англиски, а во врска е со славниот Коке.

Корал Симанович

Корал е манекенка и дизајнерка со израелско потекло, а од мај оваа година е во брак со Серхио Роберто со кого беше во врска од 2014.

Ромари Вентура

Бившата манекенка е во врска со Жорди Алба од 2015 година. Имаат и едно дете.