Сопругата не го пуштила на Мундијал, па пријателите му направиле картонска копија! (фото)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мундијалската треска е во текот секој фудбалски фан во овој момент сака да присуствува во Русија.

Имено, група мексикански навивачи добиле досетлива идеја откако сопругата на нивниот пријател не му дозволила да допатува со нив на најголемото фудбалско случување.

Петмина пријатели долго време штеделе, за со мини-бус да допатуваат ова лето во Русија, но нивниот пријател Хавиер на крајот не доби дозвола да им се придружи, му забрани неговата сопруга.

Тие како добри пријатели направиле картонска кутија со неговиот лик која ја носат секаде со нив. На неговата маица пишува: „Мојата жене не ме пушти“.