Славни

Сонува за Реал, го обожава Роналдо: Секси Бриџит е една од најдобрите и најубавите фудбалерки

Бриџит Андрзејевски, запаметете го ова име…

Атрактивната Бриџит е една од најдобрите млади фудбалерки на Америка која сонува да игра во Реал Мадрид, но и го обожава Кристиано Роналдо.

Со оглед на тоа дека доаѓа од фудбалско семејство во кое нејзиниот вујко и татко се занимаваат со фудбал не е ниту чудно што спаѓа во групата најголеми таленти во САД.

Во досегашната кариера доби бројни признание за најдобар фудбалерка на својот клуб, а во сезоната во која нејзиниот клуб ја освои освои титулата постигна 32 погодоци и запиша 11 асистенции.

Омилен фудбалер и е Роналдо, сонува да игра за „кралевите“, се занимава и со фитнес, па не е ниту чудно што изгледа одлично.

Throwin’ it way back ?

A post shared by Bridgette Andrzejewski (@bridgetisaten) on

Paradise??

A post shared by Bridgette Andrzejewski (@bridgetisaten) on

So my wallpaper is sexy ? #CristianoRonaldo

A post shared by Bridgette Andrzejewski (@bridgetisaten) on

To Top