Актуелно

Сончево и жешко време за почеток на викендот

Сончево и топло со слаб северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 25 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 14 и дневна до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Advertisements
To Top