Сончев и топол петок

Сончево со мала облачност и со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 21 до 30 степен.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 27 степени.