Актуелно

Сончев понеделник

Првиот работен ден од оваа седмица во Македонија носи сончево време со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје и Маврово 9 Целзиусови степени, Охрид, Битола, Кавадарци и Крива Паланка 12, Берово 13, Дојран 16 степени.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Дневните температури ќе бидат во пораст – Скопје 11, Маврово и Охрид 12, Битола и Крива Паланка 14, Кавадарци 13, Берово 15, Дојран 17.

Advertisements
To Top