Собранието не го усвои предлог-законот за амнестија на дел од обвинетите за „крвавиот четврток“


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓На дневен ред од денешната собраниска седница беше ставен и предлог-законот за амнестија на дел од обвинетите лица поврзани со собраниските насилства на 27 април минатата година, случај познат како „Крвавиот четврток“.

Мнозинството од пратениците не го поддржа овој закон и како што рече Џафери, нема повеќе да се дебатира за овој предлог-закон.