Advertisements
Актуелно

Со свечена церемонија утре пред Влада ќе се постави знамето од НАТО

Откако денес беше отстранета таблата со натпис „Влада на Република Македонија“, утре, со свечена церемонија, пред владината зграда ќе биде подигнато знамето на НАТО.

Како што најави владината прес-служба, во рамките на свеченоста, пред платото на Владата ќе се обрати премиерот Зоран Заев.

Претходно, денеска, беше остранета таблата од зградата на македонската Влада со натпис – Влада на Република Македонија, а се очекува деновиве на местото да биде поставена табла со новото уставно име на државата.

Advertisements
To Top