Распали со опасна заводливост на „Греми“ наградите – ви текнува на Тони Брекстон?

На доделувањето на овогодинешните „Греми“ награди пејачката Тони Брекстон со нејзиниот моден избор го привлече вниманието на присутните на црвениот тепих, но и на медиумите и пошироката јавност.

Embed from Getty Images

Тони Брекстон имаше три номинации за овие музички награди, но не успеа да освои ниту една од нив. Вкупно има 14 „Греми“ номинации, а има освоено 7 статуетки, повеќето во ’90-те години од минатот век.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

И покрај наводното раскинување со вереникот Бирдмен во 2018, Брекстон на „Греми“ церемонијата се појави со голем дијамантски прстен и повторно ги разгоре галсините за таа врска.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images