Со секирал ограбил туристичка агенција во Струмица – „џапнал“ 25.000 евра


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Неидентификувано лице во текот на вчерашниот ден, некаде после 18 часот попладнето, вооружен со секира во рака влегол во туристичка агенција во Струмица од каде под закана на вработената украл 25.000 евра.

Според пријавата во СВР Струмица, разбојникот го извршил кривичното дело во туристичката агенција „Атлантис” во Струмица од каде со закани кон вработената успеал да ги украде парите и да побегне во непознат правец.

Од СВР Струмица информраат дека се превзема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.