Со 3,39 промили во крвта: Пијана Американка се повреди при излез од автобус на ЈСП


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Четириесет и четиригодишната К.Ј.Г. (44) од САД, со живеалиште во Скопје вчера итно била згрижена на скопските клиники.

Таа се превезувала со автобус на ЈСП. Кога автобусот застанал на автобуска постојка на улицата Ѓорче Петров каде таа сакала да се симне од автобусот, се лизнала и паднала на тротоарот.

Кога лекарите и зеле крв, апаратите измериле 3,39 промили алкохол во крвта.