Снимка која го воодушеви светот: Додека „аѕурите“ даваа голови, еве што правеше Буфон!

Италија славеше убедлива победа над Лихтенштајн со 4:0, а во центарот на вниманието беше Џиџи Буфон.

Буфон во текот на целиот натпревар беше практично без работа, но затоа го направи потегот на натпреварот.

Имено, легендарниот голман во еден момент го напушти голот за да се потпише на маичката на детето кое успеа да го мине обезбедувањето.


Buffon by situacijeliga