Снимена смртта на боксер во ринг после брутален нокаут (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Во последните неколку дена на интернет кружи снимка од нокаутирањето на италијанскиот боксер Кристиан Дагио после кое падна во кома и никогаш не се разбуди.

Дагио во кариерата боксувал 189 борби и победил на 145 од нив, а притоа е и седмократен светски шампион.

49-годишната легенда на италијанскиот бокс падна после ударот на Дон Пареанг и почина на патот до болницата.