КОЈ ГЛЕДАШЕ НАТПРЕВАР ПОСЛЕ ОВА: Атрактивна девојка гола втрча на терен и направи шоу! (ВИДЕО)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Во третата холандска лига се случи интересен „инцидент“ кој веднаш го обиколи целиот свет.

Една навивачка потполно гола втрча на терен и непречена од обезбедувањето направи вистинско шоу за време на натпреварот помеѓу Ријнсбургсе Бојс и АФЦ Амстердам (2-6)..

Иако навивачите на мечот видоа дури осум гола, сепак главна атракција беше атрактивната плавуша која трчаше гола по тревникот.

Во еден момент му пријде на гостинскиот фудбалер Џоел Тилем, кој само ги крена рацете и се повлече.