Скопје се претстави – Погледнете го промотивното видео за Суперкупот! (Видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот главен град е подготвен и со нетрпение го исчекува најголемото спортско случување во нашата земја, Суперкупот на Европа кој е закажан за 8 август.

На Арената „Филип Втори“ ќе истрчаат фудбалерите на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, едни од најголемите клубови во Европа. Во пресрет на големиот настан, Град Скопје на чело со граданочалникот Коце Трајоновски, го објавија промотивното видео за Суперкупот.