Скандал во Кавадарци: После поразот на Тиквеш, исечени стативите на стадионот (видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Непознати сторители синоќа на градскиот стадион во Кавадарци направиле вандалски чин и ги исекче стативите на теренот.

Скандалозниот чин најверојатно како израз на незадоволство по лошите резултати на ГФК Тиквеш во последно време.

Вчера по поразот од Кожуф (0:1), тренерот Димитковски поднесе оставка, но градоначалникот и раководството не ја прифатија.

Случајот е пријавен во полиција, а во тек е истрага да се најдат сторителите.

https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/2668455866527055/