Скандал: Српски тренер се закануваше со колење (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Тренерот на Војводина, Ненад Лалатовиќ често е главна тема во медиумите поради инцидентите кои ги прави.

Овој пат Лалатовиќ ги помина сите граници на гостувањето во Ниш против неговиот поранешен клуб Раднички.

Во второто полувреме главниот судија Новак Симовиќ мораше да го исклучи Лалатовиќ откако влезе во конфликт со навивачите на западната страна на стадионот

Скандалот доживеа поголеми размери кога младиот тренер почна да се заканува со колење, односно со гестикулација порача дека „ќе му го скине вратот“.