Силвија Стојановска останува во домашен притвор


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Судот ја продолжи мерката притвор за актерката Силвија Стојановска за поврзаност со шверц со кокаин кој беше запленет во Шпанија.

Таа засега ќе остане во домашен притвор до 16 февруари пред судот повторно да одлучува за оваа мерка на претпазливост која беше досудена за актерката.

Стојановска и нејзниот партнер беа приведени по голема акција за шверц на 700 килограми кокаин. Стојановска е обвинета дека била помагач во групата Војкан Будисављевиќ и нејзиниот брат.