Kилијан Марфи е ѕвездата на новата кампања Versace Icons

Силијан Марфи е ѕвездата на новата кампања Versace Icons

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Пред неколку недели беше објавено дека оскаровката Килијан Марфи ќе стане заштитно лице на кампањата Versace Icons.

Пред неколку недели беше објавено дека оскаровката Kилијан Марфи ќе стане заштитно лице на кампањата Versace Icons.

Сега славниот актер се испроба и како модел во новата кампања на Версаче, покрај актерката Ен Хатавеј, која повторно стана заштитно лице на италијанската модна куќа.

На една фотографија ѕвездата Опенхајмер носи жолта поло маица со долги ракави со црни панталони со висок струк. Во друга таа се појавува во бела атлетска кошула со црн блејзер и златно ланче, а има и фотографија на која е во тренч палто, со бели панталони и чизми.
Зборувајќи за партнерството, креативниот директор Донатела Версаче рече: „Воодушевена сум што Килијан му се придружи на семејството Версаче. Тој е навистина исклучителен актер и целосно го заслужува својот Оскар. Тој е магнетен и воодушевува пред камерата и уживав да го гледам како го оживува Версаче. За мене, Ен Хатавеј и Килијан се меѓу најдобрите актери на денешницата, исклучително талентирани и љубезни луѓе на кои им се восхитувам и ги почитувам, изгледаат најдобро. Многу Версаче“.