Спорт

Што се случува со Роналдо? Видете како „полуде“ на тренинг (видео)

Вечерва Јувентус му гостува на Баер Леверкузен во ЛШ, а нападот на „старата дама“ ќе го предводи Кристиано Роналдо.

Роналдо полека влегува во препознатливата форма, а на последниот тренинг пред мечот приреди мало „шоу“.

При играње на популарната „шева“ Португалецот имаше лош прв допир на топката, а со оглед дека секогаш цели на совршенство, имаше исклучително нервозна реакција.

To Top