Што ќе каже Чеде? Попов се враќа во Вардар


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


По барање на сопственикот на клубот, Сергеј Самсоненко, Горан Попов ќе му се приклучи на тимот на Вардар, но тоа може да предизвика додатен проблем.

Имено, познато е дека Попов не е во добри односи со новиот тренер на Вардар, Чедомир Јаневски. Имено, Чеде во 2012 година кога беше на чело на репрезентацијата го избрка Попов поради недисциплина.

Тензијата меѓу нив двајца продолжи и во иднина, а каква соработка ќе имаат сега во Вардар, останува да видиме.

Попов требаше да го раскине договорот со Вардар и да се пресели во Катар, но откако трансферот му пропадна, по барање на сопственикот се врати меѓу „црвено-црните“.